Detské tábory - KIDS CAMP 2012

KIDS CAMP

Anglická škola nezabúda ani v lete na našich najmenších a pripravila pre deti, ktoré si chcú zlepšovať angličtinu hravou formou, detské tábory (tzv. KIDS CAMP) v niekoľkých turnusoch.

KIDS CAMP je skvelá voľba, keď neviete, čo s vašou ratolesťou cez prázdniny a hľadáte letné tábory, kde by program pre deti spájal príjemné s užitočným. Ide o denný tábor, takže po dopoludní vyplnenom výučbou angličtiny, hrami a rôznymi inými aktivitami, počas ktorých zabezpečíme aj občerstvenie, si môžete svoje deti vyzdvihnúť.

Detské tábory odporúčajú psychológovia

Detské tábory dlhodobo odporúčajú psychológovia aj pedagógovia ako vhodnú voľbu, ako zabezpečiť deťom program cez prázdniny. Deti sa bez rodičov učia samostatnosti, objavujú v sebe netušené možnosti a pri aktivitách v sebe prebudia pocit súťaživosti, ktorý býva odmenený cenou. Zistenie, že môžu riešiť problémy i sami, im neskôr pomôže byť samostatnejším v živote, pritom im však zostáva pocit, že trávia leto zábavným spôsobom a po skončení tábory si odnášajú nezabudnuteľné zážitky, skúsenosti a nových kamarátov.

Náš týždňový anglický tábor v sebe zahŕňa 25 hodín, ktoré môžu deti absolvovať na našej pobočke v Pezinku (16.7. – 20.7. alebo 13.8. – 17.8.) alebo v Bratislave (16.7. – 20.7. alebo 13.8. – 17.8.).

Program detského tábora

Program dňa v detskom letnom tábore Anglickej školy pozostáva z výučby Callanovou metódou, pri ktorej deti zvyknú priam treťou kozmickou načerpať veľké množstvo novej slovnej zásoby. Taktiež sa im pomerne rýchlo vštepí tvorba angklických viet, s ktorými sa za chvíľku zžijú. Po približne pol hodine Callana vždy nasleduje aktivita vo forme hry, ktorá pracuje s anglickým jazykom a rozvíja či už pamäťové schopnosti, slovnú zásobu, tvorenie slovíčok s abecedou alebo pesničky v angličtine. Zvlášt populárna býva hra s príznačným názvom "Baby in the air", v ktorej sa hrá s loptou vo vzduchu... :-)

Po obednom opakovaní prebratého učiva z Callanovej metódy dáme deťom vydýchnuť a na programe letného tábora je napríklad rozprávka, alebo sa deti presunú do neďalekej Medickej záhrady, kde sa pod dohľadom našich lektorov zapoja do rôznych športových aktivít, alebo si vyskúšajú ozajstný piknik - všetko v angličtine, samozrejme!