Callanova metóda v anglickej škole

Veronika Jurácsiková

Anglická škola, s.r.o. ponúka kurzy angličtiny Callanovou metódou. Orientujeme sa výhradne na anglický jazyk a preto si môžete vybrať zo širokej škály kurzov – od angličtiny pre začiatočníkov až po pokročilé úrovne, kde si výučbu môžete spestriť aj polo- alebo celo-konverzačnými hodinami. Callanova metóda je jednoduchá, zábavná a najmä praktická forma učenia sa cudzieho jazyka, kde sa študenti naučia najskôr myslieť a rozprávať po anglicky ako čítať a písať. Neustále opakovanie prebratého učiva, dôraz na hovorenú formu a dynamika hodín je zárukou, že nebudete ticho sedieť v kúte, ale naopak, lektor Vás naplno zapojí do chodu hodiny a nudiť sa teda určite nebudete.

Učíte sa na vlastných chybách

Ďalším veľkým plusom je, že lektor študenta nekompromisne opravuje, či už vo výslovnosti alebo v gramatických konštrukciách. Predsa na čom sa človek lepšie učí, ak nie na vlastných chybách? Callanova metóda má tiež tú výhodu, že študentov už doma nečaká žiadna práca navyše ani špeciálna príprava na hodiny. Najdôležitejšie je prísť a sústrediť sa. Ostatné za Vás zariadi učiteľ.

Ak ste začiatočník alebo už aj nejaké tie základy angličtiny máte, určite sa nezabudnite poinformovať o letných kurzoch angličtiny, ktoré Anglická škola každé leto ponúka zadarmo. Môžete si dokonca vybrať z ranného alebo poobedného kurzu. Absolvujete s nami desať hodín Callanovej metódy a rozhodnete sa, či je pre Vás tá pravá. Po pár hodinách však sami uvidíte, ako sa Vám rozviaže jazyk.

Veronika Jurácsiková

Callanova metóda vs Zumba :)

Som veľký fanúšik športu a preto by som výučbu angličtiny Callanovou metódou rada prirovnala k mojej ďalšej obľúbenej činnosti – konkrétne k cvičeniu zumby. Tak ako sa v zumbe jednotlivé kroky či choreografie nevysvetľujú, ani na hodinách angličtiny sa nestráca čas zbytočným prekladaním viet či zdĺhavým vysvetľovaním gramatiky, ale ide sa „rovno na vec.“ Teda prejde sa hneď k praktickej časti, čím lektor udržuje Vašu myseľ v neustálom strehu a nenechá Vás „vychladnúť“. V oboch týchto aktivitách tiež dôležitú úlohu zohráva učiteľ/inštruktor. On určuje tempo hodiny a samozrejme sa snaží, aby bolo čo najdynamickejšie. Študenti sa ním nechávajú viesť a postupne, krok po kroku sa želané výsledky dostavia. O zumbe sa hovorí, že je to maskované cvičenie, teda že človek si ani neuvedomuje, že cvičí. Niečo podobné by sme mohli povedať aj o učení sa jazyka Callanovou metódou. Študent 50 minút počúva hovorené slovo v anglickom jazyku, odpovedá na otázky a lektor mu pri odpovediach pomáha a usmerňuje ho. Študent si to ani neuvedomuje, ale pri toľkom opakovaní sa po anglicky naučí, aj keby nechcel. Mimochodom, vedeli ste, že lektor pri učení spáli takmer také isté množstvo kalórií ako pri športe?