Evka Štefániková

Rozhovor s lektorkou anglickej školy

Rozhodli sme sa, že vám pravidelne budeme prinášať rozhovory s našimi lektormi, aby ste mali možnosť viac ich spoznať. Prvou lektorkou, ktorá sa podujala na toto interview bola Evka Štefániková.

POVEDZ NÁM AKO SI SA VLASTNE DO ANGLICKEJ ŠKOLY DOSTALA.

Hneď po prijatí na Filozofickú fakultu UK som sa rozhodla, že by som popri škole rada učila angličtinu. Na internete ma zaujala Anglická škola a hlavne Callanova metóda, o ktorej som už čo-to počula. Pohovor, na ktorom som sa zúčastnila sa skladal z troch častí a na jeho konci mi boli dvere do Anglickej školy otvorené.

PREČO BY SA MALI ŠTUDENTI TEŠIŤ NA HODINY V ANGLICKEJ ŠKOLE ?

Myslím si, že študenti sa môžu tešiť na každú hodinu práve preto, že sa lektori striedajú, a tak je to zakaždým iné a výnimočné. Počujú rôzne prízvuky a všetci lektori sa s nimi radi podelia o svoje zážitky a skúsenosti z angličtinou.

KTORÉ ANGLICKÉ SLOVO TI ROBÍ NAJVÄČŠÍ PROBLÉM VYSLOVIŤ ?

Anglických slovíčok, ktoré dokážu potrápiť môj jazyk je hneď niekoľko, najmä keď ich treba vysloviť čo najrýchlejšie. Sú to napríklad tieto - instantenous, conscientiousness alebo deterioration :)

KU KTOREJ ANGLICKY HOVORIACEJ KRAJINE NAJVIAC INKLINUJEŠ ?

Najsympatickejšou krajinou je pre mňa Veľká Británia.

AK NEUČÍŠ V ANGLICKEJ ŠKOLE, ROBÍŠ ... ?

Angličtinu nielen učím, ale aj študujem. Okrem toho sa intenzívne venujem aj francúzštine

ODKAZ ŠTUDENTOM ?

Akýkoľvek jazyk sa učí ľahšie vtedy, keď nás to baví a prináša nám to radosť.